Werk je browser bij

Zo te zien gebruik je een verouderde of niet ondersteunde browser.
Gebruik een recente versie van één van de volgende browsers voor een optimale werking van deze website

Download Chrome Download Firefox Download Edge

De winnaars van de Oscars 2020


 

Beste Film

’Ford v Ferrari’
‘The Irishman’
‘Jojo Rabbit’
‘Joker’
‘Little Women’
‘Parasite’
‘Marriage Story’
‘1917’
‘Once Upon A Time... In Hollywood’

 

Beste Acteur

Antonia Banderas - ’Pain And Glory’
Leonardo DiCaprio - ‘Once Upon A Time... In Hollywood’
Adam Driver - ‘Marriage Story’
Joaquin Phoenix - ‘Joker’
Jonathan Pryce - ‘The Two Popes’

Beste Actrice

Cynthia Erivo - ’Harrier’
Scarlett Johansson - ‘Marriage Story’
Saoirse Ronan - ‘Little Women’
Charlize Theron - ‘Bombshell’
Renée Zellweger - ‘Judy’

Beste Regisseur

Martin Scorsese - ’The Irishman’
Todd Philips - ‘Joker’
Sam Mendes - ‘1917’
‘Once Upon A Time... In Hollywood’ - Quentin Tarantino
‘Parasite’ - Bong Joon Ho

Beste Actrice in een Bijrol

Kathy Bates - ’Richard Jewell’
Laura Dern - ‘Marriage Story’
Scarlett Johansson - ‘Jojo Rabbit’
Florence Pugh - ‘Little Women’
Margot Robbie - ‘Bombshell’

Beste Acteur in een Bijrol

Tom Hanks - ’A Beautiful Day in The Neighbourhood’
Anthony Hopkins - ‘The Two Popes’
Al Pacino - ‘The Irishman’
Joe Pesci - ‘The Irishman’
Brad Pitt - ‘Once Upon A Time... In Hollywood’

Beste Internationale Film

‘Corpus Christi’- Polen
‘Honeyland’ - Noord-Macedonië
‘Les Misérables’ - Frankrijk
‘Pain And Glory’ - Spanje
‘Parasite’ - Zuid-Korea

Beste Originele Scenario

’Knives Out’
‘Marriage Story’
‘1917’
‘Once Upon A Time... In Hollywood’
‘Parasite’

Beste Bewerkte Scenario

’The Irishman’‘Jojo Rabbit’
‘Joker’
‘Little Women’
‘The Two Popes’

Beste Soundtrack

Joker
‘Little Women’
‘Marriage Story’
‘1917’
‘Star Wars: The Rise Of Skywalker’

Beste animatiefilm

’How To Train Your Dragon: The Hidden World’
‘I Lost My Body’
‘Klaus’
‘Missing Link’
‘Toy Story 4’

Beste Originele Nummer

‘I Can’t Let You Throw Yourself Away’ - ‘Toy Story 4’
‘(I’m Gonna) Love Me Again’- ‘Rocketman’
‘I’m Standing With You’ - ‘Breakthrough’
‘Into The Unknown’ - ‘Frozen 2’
‘Stand Up’ - ‘Harriet’

Beste Geanimeerde Kortfilm

’Daughter’
‘Hair Love’
‘Kitbull’
‘Memorable’
‘Sister’

Beste Live Action Kortfilm

’Brotherhood’
‘Nefta Football Club’
‘The Neighbour’s Window’
‘Saria’
‘A Sister’

Beste kostuumdesign

’The Irishman’
‘Jojo Rabbit’
‘Joker’
‘Little Women’
‘Once Upon A Time... In Hollywood’

Beste Sound Mixing

’Ad Astra’’Ford v Ferrari’
’Joker’
1917
‘Once Upon A Time... In Hollywood’

Beste Sound Editing

‘Ford v Ferrari’
‘Joker’
‘1917’
‘Once Upon A Time... In Hollywood’
‘Star Wars: The Rise Of Skywalker’

Beste Documentaire

‘American Factory’
‘The Cave’
‘The Edge Of Democracy’
‘For Sama’
‘Honeyland’

Beste Korte Documentaire

’In The Absence’
‘Learning To Skateboard In A Warzone (If You’re A Girl)’
‘Life Overtakes Me’
‘St. Louis Superman’
‘Walk Run Cha-Cha’

Beste Productie Design

’The Irishman’
‘Jojo Rabbit’
‘1917’
‘Once Upon A Time... In Hollywood’
‘Parasite’

Beste Film Editing

‘Ford v Ferrari’
‘The Irishman’
‘Jojo Rabbit’
‘Joker’
‘Parasite’

Beste Cinematografie

’The Irishman’’Joker’
’The Lighthouse’
‘1917’
Once Upon A Time... In Hollywood’

Beste Visuele Effecten

’Avengers: Endgame’’The Irishman’
’The Lion King’
1917
‘Star Wars: The Rise Of Skywalker’

Beste Make-up en Haarstyling

Bombshell
‘Joker’
‘Judy’
‘Maleficent: Mistress Of Evil’
‘1917’